KATEGORİLER
Sepetiniz

Tabaka Kompozit Levha

Kompozit Nedir?

Birbirine karışmayan iki veya daha fazla katının bileşimiyle oluşan katı malzemedir.Bu karışımın özelliği, kendini oluşturan maddelerin özelliklerinden çok daha üstündür.

Buna en tipik örnek, artık günümüzde gelenekselleşmeye başlayan ve “fiberglas” olarak bilinen polyester esaslı reçinelerin cam elyaf ile takviyesiyle üretilen malzemelerdir. Ancak bugün ileri kompozitler grubunda daha üstün fiziksel, kimyasal ve mekanik özelliklere sahip elyaflar kullanılmaktadır. Bu malzemeler, yüksek elastik parça ve yüksek tokluğa sahiptirler.
Kolay biçim verilebilir olması, metallere oranla düşük yoğunlukta olması, üstün yüzey kalitesi ve korozyona karşı dayanımı yükselmesindeki en önemli özelliklerdir. Birçok üstün özelliğinin yanı sıra sertlik ve dayanıklılık özelliklerin düşük olması plastik malzemelerin güçlendirilmesi için çalışmalar yapılmasına neden olmuştur. Kompozitler, özellikle polimer kompozitler yüksek mukavemet, boyut ve termal kararlılık, sertlik, aşınmaya karsı dayanıklılık gibi özellikleriyle pek çok avantajlar sunarlar. Ayrıca kompozit malzemeler dayanıklılık ve sertlik yönünden metallerle yarışabilecek olmasının yanında çok da hafiftirler. Kompozit malzemelerin üç ana elemanı bulunmaktadır.

Üretici: Retechbond Model No: AHKVYZ4654
Açık Ceviz Ahşap Kompozit 125x320 4mm kalınlıktadırAlüminyum,yumuşak ve hafif bir metal olup mat gümüşümsü renktedir. Bu renk, havaya maruz kaldığında üzerinde oluşan ince oksit ta..
2.534,32 TL
Alüminyum Kompozit 125x320 cm. (Renk Seçenekli)
En Çok Satılan
Üretici: Retechbond Model No: GKPSXZ29
Alüminyum Kompozit4mm kalınlıktadırAlüminyum,yumuşak ve hafif bir metal olup mat gümüşümsü renktedir. Bu renk, havaya maruz kaldığında üzerinde oluşan ince oksit tabakasından i..
2.073,53 TL
Üretici: Retechbond Model No: GKPSXZ299
Alüminyum Kompozit4mm kalınlıktadırAlüminyum,yumuşak ve hafif bir metal olup mat gümüşümsü renktedir. Bu renk, havaya maruz kaldığında üzerinde oluşan ince oksit tabakasından i..
3.887,87 TL
Üretici: Retechbond Model No: GKPSXZ2999
Alüminyum Kompozit , Retechbond4mm kalınlıktadırAlüminyum,yumuşak ve hafif bir metal olup mat gümüşümsü renktedir. Bu renk, havaya maruz kaldığında üzerinde oluşan ince oksit tab..
4.665,45 TL
Üretici: Petechbond Model No: AHKVYZ4654
Beyaz Ayna Kompozit - Gümüş 125x320 4mm kalınlıktadırAlüminyum,yumuşak ve hafif bir metal olup mat gümüşümsü renktedir. Bu renk, havaya maruz kaldığında üzerinde oluşan ince oksi..
3.369,49 TL
Üretici: Retechbond Model No: AHKVYZ4654
Koyu Ceviz Ahşap Kompozit 125x320 cm.4mm kalınlıktadırAlüminyum,yumuşak ve hafif bir metal olup mat gümüşümsü renktedir. Bu renk, havaya maruz kaldığında üzerinde oluşan ince oks..
2.534,32 TL
Üretici: Petechbond Model No: AHKVYZ4654
200 cm2'ye kadar küçük ölçülerde 5 adetin üzeri proje bazlı değerlendirileceğinden lazer kesim ücreti talep edilebilecektir.Sarı Ayna Kompozit - Altın 4mm kalınlıktadır.Alümin..
3.369,49 TL
Üretici: Retechbond Model No: AHKVYZ4654
Tik Ahşap Kompozit 125x320 cm ebatındadır4mm kalınlıktadırAlüminyum,yumuşak ve hafif bir metal olup mat gümüşümsü renktedir. Bu renk, havaya maruz kaldığında üzerinde oluşan ince..
2.534,32 TL
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)
Alışverişlerinizde üye olarak sipariş verirseniz kargo takip numaranıza hemen ulaşabilir siparişleriniz daha kolay takip edebilirsiniz..