Digital baskı nedir ya da ne değildir gibi soruları gerek sosyal medya ve gerekse internet ortamlarında sıkça görmekteyiz. Bilineni ya da bilinmeyen yönleriyle bu yazımızda dijital inigizce adıyla digital prepress hakkında biz de birkaç birşeyler yazarak sizleri bilgilendirmek istedik. Eğer makalemizi okumaya devam ederseniz konuyla ilgili siz de fikir sahibi olabileceksiniz.

Öncelikle Dijital baskı nedir?

Dijital baskı denilen teknki olay, bilgisayar  ortamında hazırlanan görüntü tasarım gibi görselleri doğrudan çeşitli ortam malzemelerine, farklı baskı cihazlarıyla hazırlama işlemidir. Matbaaların kullandıkları ofset baskı tekniğinden farklı olarak baskı renk ayrımı ve kalıp almaya gerek duyulmaz.

Bilgisayar ortamlarında hazırlanan tasarımlar, değişik türlerde kağıda, fotoğraf kağıdına, tuval, kumaş, sentetik, vinile, one way vision v.b. malzemelere baskı yapmak için doğrudan dijital baskı makinesine gönderilebilir.

Dijital Baskı Avantajlı mıdır?

Öncelikle acil bir baskıya ihtiyaç duyduğunuzda, adet olarak fazla baskıya ihtiyaç duymadığınızda, ebat olarak büyük ölçekli baskılar gerektiğinde ya da tasarlanan görseli gerçek dünyada görmek ,stediğinizde dijital baskı avantajlıdır.

Dijital baskı, ofset baskıya göre daha hızlı bir yöntemdir. Dijital baskı ve diğer baskı yöntemleri arasında çok fark yer almaktadır.

Dijital baskı, bilgisayar ortamında hazırlanan tasarımların kullanım amacına göre farklılık gösteren çeşitli materyaller üzerine basılması tekniğidir. Diğer baskı yöntemlerine göre çok daha hızlı, pratik ve esnek ve hızlıdır.

Kalitesi yüksek ve maliyeti düşük ve hız da önemli değil diyorsanız ofset baskı size daha uygun olacaktır.

Tüm dijital baskı ürünleriniz için çözüm ortağınız tasarimbaski.com sitesini ziyaret edebilirsiniz

Bir Hakel Group markası olan tasarimbaski.com websitemizde sadece dijital baskı hizmeti verilmektedir. Afiş-kağıt baskılarınız, raket baskılarınız,billboard baskılarınız, vinil baskılarınız, branda baskılarınız, delikli vinil – mesh vinil baskılarınız, one way vision baskılarınız, emlakçı afişleri, satılık afişleri, kiralık afişleriniz özenle hazırlanıp tarafınıza iletilir.

Dijital baskı çeşitleri nelerdir?

Dijital baskılar dış mekan ve iç mekan olarak ayrılırlar.
Dış Mekan Dijital Baskı; Bilboard baskıları, araç giydirme baskıları, bina dış cephe kaplama baskıları, afiş baskıları, broşür baskıları, emlakçı afişleri baskıları, cam giydirme one way vision  baskıları gibi açık hava reklamcılığında kullanılmaktadır. Her tür hava koşuluna karşı dayanıklılık gösteren dijital baskı günümüzde en çok tercih edilen tekniklerden biridir.

Araç giydirme konusunda özellikle birçok kurumsal firma, yapılan reklama göre düşük maliyetiyle dijital baskıyı tercih etmektedir.

Dijital baskı yapılacak reklam tasarımının istenilen boyutlarda tasarlanabilmesi dijital baskıyı cazip kılar.

Dış Mekan Dijital Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Vinil (Branda) Dijital Baskı; Bina dış cephelerinde ve her türlü tanıtım alanında kullanılan bir baskı türüdür
Kanvas Tablo Dijital Baskı; Yüksek kaliteli tablolar yaratmaya imkan veren basım tekniğidir.
Mesh Branda Dijital Baskı; Delikli ve hafif malzeme olduğundan rüzgara karşı daha dayanıklıdır. Büyük binaların büyük cephelerinde çok tercih edilmektedir.
Folyo Dijital Baskı; Araç giydirmelerinde, mağaza ve dükkanlarda vitrin veya camlara giydirilen bir basım tekniğidir.
Cast Folyo Dijital Baskı; Isı vererek daha iyi yapışma sağlayan, genellikle araç giydirmede kullanılan bir basım tekniğidir.

İç Mekan Dijital Baskı Çeşitleri

Bu baskı türünde görüntü kalitesi ön plandadır. Daha küçük ve kaliteli görseller iç mekan dijital baskı tekniği ile uygulanır. Mağaza dekorasyonu, vitrin, pano ve poster gibi alanlarda kullanılan kaliteli ve ilgi çekici tasarımlar her sektöre hitap etmektedir.

Dijital Baskı Uygulama Alanları

Açık hava görsellerinde ve iç mekan görsellerinde ihtiyaca göre dijital baskı her alanda ve her faaliyet sektöründe görülmektedir.

Dijital Baskı Fiyatları
Dijital baskılar kullanılan boyanın kalitesine ve kullanılan ürünün malzemesine göre değişiklik göstermektedir. tasarimbaski.com sitesi tüm dijital ihtiyaçlarınıza en kaliteli ve güvenilir biçimde sunmaktadır.

Eğer sizin de bir baskı cihazınız varsa ya da güvendiğiniz baskı yaptırılabilecek yerler varsa bizden kaliteli malzeme temini, isteğinize uygun ölçülerde siparişleriniz için Digital Baskı Folyoları sitemizi kullanabilirsiniz.